NADANIE SZKOLE PATRONA ORAZ SZTANDARU

Montessori
Józef_Piłsudski

Propozycja Patronów Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie

W związku ze zbliżającymi się wyborami patrona szkoły, przygotowaliśmy dla Was krótkie opisy przybliżające postaci proponowanych kandydatów na patrona.

Prezentacja o kandydatach na patrona

Kandydaci na patrona!

Okres zgłaszania kandydatur na Patrona Szkoły zakończyliśmy w dniu 18.01.2024 roku.
Zespół wskazał trzy kandydatury na Patrona Szkoły, których działalność i zasługi w najwyższym stopniu wpisują się w misję szkoły.

1. Maria Montessori
  2. Marszałek Józef Piłsudski
  3. Irena Sendlerowa

Poniżej przedstawiamy zgłoszone kandydatury…
Propozycje naszych Uczniów, Rodziców oraz Nauczycieli i Pracowników niepedagogicznych:

lp. KANDYDAT
20 Norwid
21 Robert Lewandowski
22 Janusz Korczak

Nadajemy imię naszej szkole!

Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie przystępuje do procedury nadania imienia oraz patrona. Podjęte działania będą trwały do listopada 2025 roku. W związku z tym chcemy poinformować o możliwości wskazania kandydata na patrona naszej placówki.

Poprzez nadanie imienia szkoła:
zyskuje własną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
buduje własny system wychowania w oparciu o autorytet patrona i wartości, które reprezentował swoim życiem i działalnością,
promuje postać patrona,
pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem,
tworzy własny ceremoniał.

Zasady wyboru kandydata na patrona Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie:
a) Imię szkoły może nawiązywać do historii lub współczesności Polski, społeczności lokalnej, osiągnięć, ważnych kart z dziejów narodu.
b) Kandydatami mogą być osoby oraz inne podmioty, których działanie jest wzorem do naśladowania
c) Kandydat na Patrona nie musi być narodowości polskiej, jednakże nie może być postacią fikcyjną
d) Kandydatem na Patrona nie może być osoba (podmiot), której imię nosi inna szkoła w Olsztynie.

Uprawnionymi do zgłaszania kandydatów w formie pisemnej wraz z krótkim uzasadnieniem są:
– nauczyciele i pracownicy szkoły,
– uczniowie,
– rodzice.

Termin zgłaszania kandydatów: 3 – 18 stycznia 2024 r.
Miejsce składania karty zgłoszeniowej: Sekretariat Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie

Zespół na bieżąco będzie informował o planowanych działaniach, harmonogramie, ustaleniach. Zapraszamy do współpracy.

PROCEDURA NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W OLSZTYNIE(3)

PLAN PRACY ZESPOŁU DS NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W OLSZTYNIE

ZGŁOSZENIE KANDYDATA NA PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ