O NAS

Naszym celem jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa, wyposażenie ich w wiedzę oraz dbanie o budowanie szkolnej wspólnoty.

Naszym zadaniem jest łagodne wprowadzenie dziecka w świat wiedzy, przygotowanie do wykonywania obowiązków ucznia oraz wdrażanie do samorozwoju. Najważniejszym zadaniem edukacyjnym jest dbałość o integralny rozwój biologiczny, poznawczy, emocjonalny, społeczny i moralny uczniów.

Jesteśmy przekonani, że w przyjaznym i otwartym na potrzeby uczniów środowisku nasi uczniowie będą chętnie sięgali po wiedzę i rozwijali się w najwłaściwszym dla siebie tempie.

W Szkole Podstawowej nr 12 realizujemy podstawę programową kształcenia ogólnego zatwierdzoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która określa cele oraz wymagania ogólne edukacji wczesnoszkolnej, które zostały opisane w odniesieniu do czterech obszarów rozwojowych dziecka: fizycznego, emocjonalnego, społecznego i poznawczego.

Kształcenie w szkole podstawowej trwa osiem lat i jest podzielone na dwa etapy edukacyjne:

• I etap edukacyjny obejmujący klasy I–III szkoły podstawowej, edukacja wczesnoszkolna realizowana jest w formie kształcenia zintegrowanego,
  • II etap edukacyjny obejmujący klasy IV–VIII szkoły podstawowej.

Podstawę programową kształcenia ogólnego realizujemy w taki sposób, żeby dziecko czuło się zaopiekowane wiedzą oraz zaciekawione przekraczaniem kolejnych sfer poznawczych.

Nasi uczniowie pracują w grupach, mogą wymieniać się wiedzą oraz zadawać pytania.

Wybieramy ocenianie kształtujące, które traktujemy jako informację zwrotną dla ucznia oraz jego rodziców.

Nasi uczniowie mogą pozostawiać w szkole podręczniki oraz  ćwiczenia, posiadają swoje szafki.

Stawiamy na zaspokajanie naturalnej ciekawości dziecka, na współpracę i działanie projektowe oraz na myślenie krytyczne. W trakcie całego okresu nauki dbamy o rozwijanie relacji w grupie rówieśniczej oraz relacji z całą społecznością szkolną. Integracja w szkole jest naszym celem priorytetowym.

Każdego ucznia traktujemy podmiotowo – doskonale go znamy, szanujemy jego zdanie i wspieramy w trudnych momentach, umożliwiając wyrażanie potrzeb, emocji i korzystanie z indywidualnego wsparcia pedagogicznego.

Dbamy o odpowiedni nastrój naszej szkolnej codzienności i wierzymy, że rozwój i skuteczna nauka są łatwiejsze w przyjaznej atmosferze, a uporządkowane emocje dziecka tworzą przestrzeń myślową, pobudzającą ciekawość i chęć działania.

W szkole dysponujemy własną piękną aulą, na której odbywają się uroczystości szkolne, biblioteką multimedialną, pełnowymiarową salą gimnastyczną. Posiadamy własną stołówkę, w której uczniowie mogą zjeść smaczny obiad. Korzystamy z programu rządowego „Program dla szkół”, uczniowie otrzymują owoce (jabłka, gruszki, truskawki, śliwki) i warzywa (marchewkę, rzodkiewki, paprykę, pomidorki, kalarepę) oraz soki. Otrzymują mleko spożywcze oraz naturalne produkty mleczne takie jak: jogurt, kefir, serek twarogowy.

Kreujemy prozdrowotne postawy i zachowania uczniów.

W szkole uczniowie posiadają dostęp do źródełka wody, jako daru od olsztyńskich Wodociągów z której mogą korzystać.