RADA RODZICÓW

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że roczna dobrowolna składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/2022 wynosi 100 zł na dziecko. W przypadku drugiego i kolejnego dziecka uczęszczającego do naszej szkoły opłata wynosi 80 zł od dziecka.

•Pieniądze można wpłacać w dwóch transzach (po 50 zł/40 zł):
– pierwsza do 30.10.2021 r.
– druga do 31.01.2022 r.
Prosimy o wpłaty na konto Rady Rodziców przy SP nr 12 w Olsztynie.

•Dane do przelewu:
Aleksandra Majkowska – Skarbnik Rady Rodziców przy SP nr 12 nr rachunku: 36 1050 1807 1000 0097 4419 8186

•W tytule przelewu prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz klasy.

Bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty!

W Szkole Podstawowej nr 12 w Olsztynie działają organy szkoły.

Organami Szkoły są:

1) Dyrektor Szkoły;

2) Rada Pedagogiczna;

3) Rada Rodziców;

4) Samorząd Uczniowski.

Rodzice i nauczyciele współdziałają ze sobą w sprawach wychowania i profilaktyki oraz nauczania dzieci.

Rada Rodziców stanowi reprezentację ogółu rodziców uczniów.

W skład Rady Rodziców wchodzi po dwóch przedstawicielu rad oddziałowych, wybranych w tajnych wyborach przez zebranie rodziców uczniów danego oddziału.

Rada Rodziców uchwala regulamin swojej działalności, który nie może być sprzeczny ze Statutem Szkoły
i ustawą Prawo oświatowe.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 wybrała Prezydium Rady Rodziców i uchwaliła Regulamin Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie”

Rada Rodziców może występować do organu prowadzącego szkołę, Rady Pedagogicznej i Dyrektora Szkoły
z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw Szkoły.

Do kompetencji Rady Rodziców należy:

1) uchwalanie w porozumieniu z Radą Pedagogiczną Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego;

2) opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez Dyrektora Szkoły;

3) opiniowanie Szkolnego Zestawu Podręczników.

W celu wspierania statutowej działalności Szkoły Rada Rodziców może gromadzić fundusze z dobrowolnych składek rodziców lub innych źródeł. Zasady wydatkowania funduszy Rady Rodziców określa regulamin.

Rodzice mają prawo do:

1) znajomości zadań i zamierzeń dydaktyczno- wychowawczych w danej klasie i szkole przekazywanych przez wychowawcę;

2) znajomości przepisów dotyczących oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów;

3) uzyskiwania od wychowawcy i innych nauczycieli rzetelnej informacji na temat swego dziecka;

4) uzyskiwania informacji i porad w sprawach wychowania i dalszego kształcenia swych dzieci.

Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do:

1) dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły;

2) zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia szkolne;

3) zapewnienia dziecku warunków umożliwiających przygotowanie się do zajęć szkolnych;

4) systematycznych kontaktów z wychowawcą klasy i innymi nauczycielami w celu monitorowania postępów
w nauce swojego dziecka, dyscyplinowania go do pracy i właściwego zachowania oraz systematycznego uczęszczania na zajęcia szkolne;

5) zapewnienia dziecku realizującemu obowiązek szkolny poza szkołą warunków nauki określonych
w zezwoleniu, o którym mowa w art. 37 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe;

6) powiadamiania organów gminy o formie spełniania obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki przez młodzież w wieku 16-18 lat i zmianach w tym zakresie.

Spotkania z rodzicami organizowane w celu wymiany informacji oraz dyskusji na tematy wychowawcze powinny odbywać się nie rzadziej niż 4 razy w roku.

Kontakt z Prezydium Rady Rodziców odbywa się za pośrednictwem sekretariatu szkoły lub rad oddziałowych każdego oddziału.