NASZE WARTOŚCI

Nasze wartości:

1. Wierzymy w to, że uczeń jest w stanie nauczyć się tego, czegokolwiek sam zapragnie.
  2. Tworzymy wspólnotę szkolną, która uczy się od siebie każdego dnia.
  3. Wzajemna życzliwość to codzienność szkoły.
  4. Nauczyciele są odpowiedzialni za wyposażanie uczniów w narzędzia, które ułatwią im rozwój oraz pomogą wyznaczyć własne horyzonty.
  5. Rodzice uczniów są partnerami nauczycieli, w dziele wychowania młodego człowieka.
  6. Ufamy, że podstawą relacji pomiędzy ludźmi są akceptacja, bezpieczeństwo, współpraca oraz szczęście dziecka.
  7. Wrażliwość na potrzeby dziecka to codzienna uważność nauczycieli.
  8. Kreatywni nauczyciele w naszej szkole koncentrują się na uczniu,
    a ich celem zawodowym jest akceptowanie człowieka, wspieranie go, oraz dawanie wszelkich szans.
  9. Dyrektor tworzy warunki do nauki, a nauczyciele tworzą najlepszą przestrzeń dla edukacji swoich uczniów.
  10. Nasza szkoła będzie starała się nie tylko przygotowywać ucznia do życia
    w poukładanym świecie, ale kształtować go, w ten sposób, że będzie gotowy „ułożyć świat na nowo” i stawi czoła wyzwaniom, których być może jeszcze nie przewidujemy.

Nasze cele:

„Dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka,
nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […]
Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytania”.

• odpowiedzialność za drugiego człowieka,
  • współpraca,
  • podtrzymanie poczucia polskiej tożsamości,
  • dbanie o harmonijny rozwój każdego ucznia,
  • codzienna komunikacja,
  • wsparcie rodziców w wychowaniu,
  • dbałość o bezpieczeństwo.

Nasza wizja:

„Wizją naszej szkoły jest, samodzielnie i krytycznie myśląca uczennica
i uczeń, którzy przejawiają postawę innowacyjną, stosują  technologię,

oraz potrafią rozwiązywać swoje problemy”.