NASI UCZNIOWIE-NASZĄ TROSKĄ

Czego uczy szkoła XXI w ? Uczy 8. kompetencji kluczowych.

1. Porozumiewania się w języku ojczystym– czyli wyrażania  i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie.
  2. Porozumiewania się w językach obcych -czyli porozumiewania się w języku ojczystym, mediacji i rozumienia różnic kulturowych oraz rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania.
  3. Kompetencji matematycznych i kompetencji naukowo-technicznych – czyli umiejętności rozwijania i wykorzystywania myślenia,  w celu rozwiązywania problemów wynikających z codziennych sytuacji.
  4. Kompetencji informatycznych – czyli krytycznego wykorzystywania technologii społeczeństwa informacyjnego w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych.
  5. Umiejętności uczenia się– czyli zdolności konsekwentnego organizowania własnego procesu uczenia się indywidualnie, grupowo, ze świadomością metod i możliwości.
  6. Kompetencji społecznych i obywatelskich – czyli kompetencji osobowych, interpersonalnych i międzykulturowych oraz form zachowań w drodze do konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym.
  7. Poczucia inicjatywy i przedsiębiorczości – czyli zdolności do wcielania pomysłów w czyn, kreatywności, innowacyjności i podejmowania ryzyka, a także zdolności do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich do celu.
  8. Świadomości i ekspresji kulturowej – czyli doceniania twórczego, wyrażania idei, doświadczeń i emocji za pośrednictwem środków wyrazu (muzyki, sztuk teatralnych, literatury i sztuk wizualnych).

Wizją naszej szkoły jest, samodzielnie i krytycznie myśląca uczennica i uczeń, którzy przejawiają postawę innowacyjną, stosują  technologię, oraz potrafią rozwiązywać swoje problemy.

Drogą do realizacji wspólnych marzeń jest przestrzeń edukacji wczesnoszkolnej zaprojektowana w unikatowej, harmonijnej, przewidywalnej przestrzeni dla uczniów wyposażona w nowoczesną technologię. Kreatywni nauczyciele w naszej szkole koncentrują się na uczniu, a ich celem zawodowym jest akceptowanie człowieka, wspieranie go, wspólne wyznaczanie celów oraz dawanie wszelkich szans.

Pamiętamy, że dzieci:

• od urodzenia do 6 roku życia są odkrywcami, eksplorują otoczenie i pochłaniają je, poprzez język, kulturę, religię, zwyczaje, pojęcie piękna,
  • od 6 do 12 roku życia świadomie poznają świat kierują wyobraźnię i rozwijają abstrakcyjne myślenie, aby poznawać jeszcze więcej.