MS TEAMS

Instrukcja aktywacji i ustawienia nowego hasła
w programie Microsoft Teams w domenie
Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie.

W celu ewentualnego bezproblemowego wsparcia dla nauczania zdalnego Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie przygotowała dla każdego ucznia naszej szkoły darmowe i w pełni legalne miejsce na platformie MS TEAMS. Każdy uczeń ma swoje konto . Aby z niego korzystać należy :

1) Wpisać w DOWOLNEJ przeglądarce (generalnie polecane są EDGE oraz CHROME) adres strony:

OFFICE.COM

2) Powinno pojawić się się okno  gdzie naciskamy ZALOGUJ SIĘ

3) Po naciśnięciu pojawi się takie okno.

4) W miejscu gdzie pojawia się ‘’Adres e-mail lub numer telefonu” należy wpisać nazwę przygotowanego przez szkołę konta mailowego  ucznia,  które będzie powiązane z konkretnym uczniem .

Składnia tego konta jest następująca:

nazwisko ucznia rok urodzenia.imię@sp12on.onmicrosoft.com

Na przykład:

Adam Nowacki urodzony w 2004 roku będzie miał takie konto:

nowacki2004.adam@sp12on.onmicrosoft.com

Piotr Zieliński urodzony w 2001 roku:

zielinski2001.piotr@sp12on.onmicrosoft.com

Proszę zwrócić uwagę że w nazwach NIE UŻYWAMY DUŻYCH LITER ani POLSKICH ZNAKÓW Ą,Ę itp. itd.

Tak wygląda strona logowania  – nazwisko rok i imię są tu puste.

Po kliknięciu DALEJ pojawi się monit o podanie HASŁA. Jeżeli pojawi się komunikat o BRAKU DANEGO KONTA proszę o sprawdzenie raz jeszcze poprawności składni zgodnie z wzorem powyżej.

Hasło STARTOWE dla konta OTRZYMALI PAŃSTWO poprzez dziennik LIBRUS w podobnej do tej instrukcji.

Po poprawnym podaniu hasła pojawi się monit o zaktualizowanie hasła.  Wpisujemy tu raz jeszcze hasło startowe oraz DWUKROTNIE TO SAMO HASŁO KTÓRE OD TERAZ ZNAĆ BĘDĄ TYLKO PAŃSTWO.

Uprzejmie proszę o zapisanie go sobie bo wraz z adresem mailowym którego składnie opisałem powyżej będą stanowić parę do logowania na platformie MS TEAMS.

Po poprawnej zmianie hasła i zalogowaniu się Państwa dziecko będzie mogło korzystać ze wszystkich programów udostępnionych w ramach ich konta wraz z platformą TEAMS służącą jako wsparcie dla ewentualnego zdalnego nauczania.

W razie problemów proszę o kontakt ze szkołą .

Robert Jeleński.