Szanowni Rodzice przyszłych uczniów klas I od roku szkolnego 2023/2024

Prosimy o pobranie, wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 28.04.2023 r.  karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2023/2024.

Jednocześnie informujemy, iż obowiązuje kryterium przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej:
-oboje rodziców/ prawnych opiekunów pracuje zawodowo (obowiązkowa pieczątka zakładu pracy);
-rodzic/ prawny opiekun samotnie wychowujący, pracuje zawodowo.

Karta świetlicy:

karta-do-swietlicy-2023-24doc

karta-do-swietlicy-2023-24pdf

Regulamin_świetlicy_szkolnej -POBIERZ

Ramowy plan dnia Świetlicy Szkolnej w SP12 na rok szkolny 2023 – 2024

SP 12   KLAUZULA informacyjna świetlica

Harmonogram zajęć dodatkowych I semestr roku szkolnego 2022/2023

Świetlica szkolna to nowoczesne i przyjazne otoczenie do pracy i zabawy w Szkole Podstawowej nr 12. Świetlica jest miejscem, gdzie uczniowie mają zapewnioną zorganizowaną opiekę wychowawczą w godz. 6.30-17.00 z przerwą na zajęcia dydaktyczne.

Jesteśmy szkołą, która stworzyła niekonwencjonalną przestrzeń do odpoczynku i zabawy, a wszystko to po to, aby uczniowie mogli rozwijać kompetencje zapisane w podstawie programowej kształcenia ogólnego edukacji wczesnoszkolnej.
W nowoczesnych świetlicach uczniowie wspólnie pracują, ucząc się komunikacji i pracy zespołowej. W tym czasie opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy świetlicy.

Dzieci mają możliwość odrobienia zadania domowego, odpoczynku po nauce, z możliwością napicia się wody ze źródełka przygotowanego przez olsztyńskie Wodociągi.

Największą popularnością wśród dzieci cieszą się zajęcia plastyczno-techniczne, na których uczniowie wykonują ciekawe prace różnymi technikami plastycznymi. Doskonalą swoje umiejętności manualne oraz ozdabiają pracami gazetki w świetlicy oraz na holu szkolnym.
W świetlicy odbywają się okolicznościowe konkursy i zabawy.

Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wyposażonej na miarę XXI wieku mogą bawić się, nawiązywać relacje interpersonalne, badać i odkrywać świat.

Dużym zainteresowaniem cieszą się gry edukacyjne. Atmosfera w świetlicy jest przyjazna, dzięki czemu dzieci dobrze się w niej czują. Efektywny proces edukacyjny zachodzi wyłącznie wtedy, gdy emocje dziecka zostaną wyciszone oraz uporządkowane.
Dla nas bezpieczeństwo emocjonalne uczniów jest priorytetem.

Posiadamy profesjonalny zespół psychologiczno – pedagogiczny, który wspiera uczniów w bieżącej pracy. W trakcie, kiedy dzieci zostają pod opieką świetlicy nauczyciele specjaliści po przeprowadzonych diagnozach za zgodą oraz na wniosek rodziców indywidualnie lub grupowo pracują z uczniami, pomagając w pokonywaniu deficytów oraz reagują na indywidualne potrzeby dzieci. Pedagog szkolny, nauczyciel terapii pedagogicznej, logopeda, nauczyciel bibliotekarz są do dyspozycji uczniów, by rozumieć, pomagać, wspierać i pracować z uczniem pokazywać mu poukładany świat.

Nasza Szkoła stara się nie tylko przygotowywać ucznia do życia w poukładanym świecie, ale kształtować go, w ten sposób, że będzie gotowy „ułożyć świat na nowo” i stawi czoła wyzwaniom, których być może jeszcze nie przewidujemy