BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA

W przypadku problemów z rozwinięciem prezentacji pomocne jest wielokrotne odświeżenie strony (ograniczenia w darmowym module wyświetlającym prezentacje).

Szanowni Państwo, jednym z założeń projektu „Budząca się szkoła” jest dialog partnerski Nauczyciele- Rodzice. Zachęcamy do zadawani pytań poprzez formularz Google pod linkiem:

Na wszystkie pytania odpowiedzą nasi Nauczyciele. Pytania wraz z odpowiedziami zostaną umieszczone w zakładce „Budząca się szkoła”

—
Alicja Pogorzelska
dyrektor
Szkoły Podstawowej nr 12
w Olsztynie

Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie

Z ogromną przyjemnością i radością informuję, że Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie jest od dnia 8 marca 2022 r. „Budzącą się Szkołą”. Jesteśmy pierwszą szkoła w Olsztynie i trzecią w województwie warmińsko-mazurskim, w której wdrażamy kulturę edukacyjną opartą o rozwojowy potencjał ucznia polegający na uczeniu się. Zmieniamy kulturę edukacji w kierunku edukacji polegającej na uczeniu się ucznia oraz wzbudzaniu w nim zainteresowania światem zewnętrznym i rozwijaniu pasji twórczych i poznawczych.

Kreatywni Nauczyciele naszej Szkoły podjęli się prowadzenia procesu, który wykorzystuje najlepsze praktyki edukacyjne. Wierzymy w indywidualny potencjał  naszych Uczniów oraz Nauczycieli. Chcemy wymieniać się z najlepszymi szkołami będącymi w kulturze edukacyjnej „Budzących się szkół” wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy szkołą neutralną politycznie, religijnie i światopoglądowo. Neuroedukacja, zwana również: neurodydaktyką, educational neuroscience, MBE (mind, brain and education), brain friendly learning czyli nauka przyjazna mózgowi dziecka jest naszą inspiracją.

Chcemy kulturę edukacji prowadzić w kierunku optymalnego procesu nauczania i uczenia się z perspektywy pracy przyjaznej mózgowi młodego człowieka

W Szkole powstał Zespół ekspertcki, w skład którego wchodzą Nauczyciele praktycy, którzy pod auspicjami Pani dr Marzeny Żylińskiej będą liderowały procesowi:

Pani Ewa Macioch

Pani Agnieszka Szymańska

Pani Anna Herman

Pani Matylda Losse Długokęcka

Podczas zebrania z Rodzicami naszym Rodzicom zostanie przedstawiona prezentacja otwierająca projekt. Następnie Zespół ekspertski  wspólnie z dyrektorem zaprosi Radę Rodziców SP nr 12 na partnerskie spotkanie z Rodzicami w kierunku zebrania informacji o potrzebach rodziców w partnerstwie edukacyjno-wychowawczym. Na stronie szkoły powstanie w belce głównej specjalna zakładka, w której będą zamieszczane informacje oraz inspiracje dotyczące „Budzącej się szkoły”.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym projekcie „Budzących się Szkół”.

Alicja Pogorzelska