SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie nawiązała współpracę z Fundacją DBAM O MÓJ Z@SIĘG, w celu pogłębiania wiedzy nauczycieli, rodziców, uczniów na temat edukacji, cyfrowej higieny i profilaktyki e-uzależnień wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundacja DBAM O MÓJ Z@SIĘG uczy odpowiedzialnego korzystania z internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, pamiętając, że kluczowe dla dobrostanu jednostki są relacje międzyludzkie. Podstawą działań jest profesjonalna diagnoza problemu, działanie we współpracy międzysektorowej, jak również idea partycypacji rozumiana jako włączenie w proces wsparcia tych, którzy sami tego wsparcia potrzebują. Realizację misji opiera o trzy filary: badawczy, szkoleniowy i edukacyjny.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Czyli jaka?        Swobodna Zabawa

Domowe zasady ekranowe                           Młodzi Cyfrowi. Nowe technologie.Dobrostan         Sposoby codziennych rozwiązań

Edukacja zdalna – co się stało z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami                                     Dbam o mój zasięg

Problemowe używanie smartfonów          Reagowanie – zapobieganie.Gry komputerowe.