Standardy ochrony małoletnich

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci. Są to Standardy Ochrony Małoletnich – zbiór uporządkowanych zasad mających za zadanie chronić uczniów przed szkodliwymi wpływami środowiska szkolnego i pozaszkolnego, oraz przed przemocą. Dokument ten ma uwrażliwić pracowników szkoły, dzieci i rodziców na sygnały mogące świadczyć o występowaniu sytuacji kryzysowych, a także ułatwić podejmowanie działań w takich przypadkach.

Poniżej znajdują się odnośniki do Standardów Ochrony Małoletnich opracowanych przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie:

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
Standardy, wersja skrócona dla uczniów klas IV-VIII
Standardy, wersja skrócona dla uczniów klas I-III

Aktualizowane Standardy będą każdorazowo wysyłane rodzicom i opiekunom poprzez  portal Librus.