Debata o budzącej się szkole – 12.03.2024

W dniu 8 lutego 2024 r. miało miejsce spotkanie Prezydium Rady Rodziców, Przedstawicieli Rady Pedagogicznej z Dyrektorem SP12 na temat przygotowania w naszej szkole ogólnoszkolnej Debaty o Budzącej Się Szkole.

Chcemy, aby nasza szkoła zabrała głos i przekazała Pani Minister Edukacji Narodowej nasze spostrzeżenia oraz to, co udało nam się wypracować do tej pory. Świat, w którym funkcjonujemy i szybkość zmian oraz potrzeb młodego człowieka skłoniła nas, by zmierzyć się i w sposób otwarty porozmawiać, jak widzą i czują to Rodziny naszych Uczniów, nasi Nauczyciele oraz Dyrektor.

My Nauczyciele, chcemy poznać i przedyskutować proponowaną w szkole formułę pracy.

Spotkania planowane jest na IV moduły, nad każdym z nich będzie toczyła się debata szkolna.

Wskazano 4 moduły:

I. Wzmacnianie wartości w Budzącej Się Szkole.

II. Ocenianie/docenianie uczniów w Budzącej Się szkoły.

III. Prace domowe, prace projektowe, prace własne w kierunku budowania samorozwoju uczniów w Budzącej się Szkole.

IV. Współpraca społeczności szkolnej w kierunku budowania wspólnoty w poczuciu współodpowiedzialności za dziecko.

Prosimy o zarezerwowanie czasu w dniu 12 marca 2024 r. w godz. 17.00-18.30. i przybycie do auli szkolnej.

Mamy nadzieję na spotkanie w bardzo licznym gronie i wzajemnie wysłuchanie, ponieważ rzecz będzie o przyszłości i kierunku pracy szkoły na rzecz Państwa Dziecka, a naszego Ucznia.

Zachęcamy do zadawania pytania również poprzez formularza. Odpowiedzi na zadane pytania pojawią się podczas debaty 12 marca: