UKEMI-SZKOŁA BEZPIECZNEGO UPADANIA

                            

Program „UKEMI SZKOŁA BEZPIECZNEGO UPADANIA” to program pilotażowy realizowany przez Polski Związek Judo
przy współpracy z Ministerstwem Sportui Turystyki oraz Europejską Unią Judo. Partnerem programu jest PZU S.A.

 

Od 01 września 2020 ruszyła kolejna edycja programu „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania”. Zakres rzeczowy programu w 2020 roku: W 2020 roku program „UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania” będzie realizowany w cyklu 01 września – 31 grudnia 2020 roku. Program jest adresowany do uczniów klas I – II naszej szkoły. Zajęcia będą prowadzone dla grupy 15 – 20 * dzieci w formie zajęć pozalekcyjnych (*minimum projektowe to 15 dzieci). Planujemy, że w każdej szkole powstaną 2 grupy zajęciowe. Zajęcia są prowadzone 2 razyw tygodniu w wymiarze 60 minut zajęć. Łącznie każda grupa zrealizuje 25 godzin zajęć – 24 godziny zajęć szkoleniowych + 1 godzina na przeprowadzenie testów sprawnościowych i końcowy egzamin sprawdzający nabyte w programie umiejętności. Dzieci uczestniczące w zajęciach zostaną ubezpieczone w zakresie NNW .

Zajęcia organizowane są we współpracy z Towarzystwem Sportowym „GWARDIA” Olsztyn.
Osobą prowadzącą jest Pan Andrzej Grudziński -uprawnienia szkoleniowe – Nr licencji PZ Judo – trener I kl-Licencja PZ Judo nr 0043
Dane kontaktowe e-mail: ibematic1wp.pl , tel. 601 63 58 39

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 12:
środa:

13.50-14.50 – grupa dziewcząt
14.55-15.55- grupa chłopców
piątek:

13.50-14.50 grupa chłopców
14.55-15.55 – grupa dziewcząt
Więcej informacji:
http://web.pzjudo.pl/program-ukemi-judo

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w system szkolenia judo, wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci – zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo  oraz sporty walki. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Cele programu:

  • wychowawczo-edukacyjny – budowanie pewności siebie, odwagi, systematyczności, nauka umiejętności współpracy w grupie i szacunku dla innych.
  • wszechstronny psychomotoryczny rozwój dzieci, przyzwyczajenie do ruchu, do zdrowego tryb życia i również ukierunkowanie agresji. 
  • przyswojenie specyficznej wiedzy judo (UKEMI – pady), co umożliwia dzieciom uniknięcie urazów w czasie zabaw oraz innych sportów i w codziennym życiu.
  • zwiększanie zainteresowania judo jako sportem i w perspektywie pozyskanie najzdolniejszych dzieci do dalszego szkolenia.
Skip to content