Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie realizuje Program

Szkoła Podstawowa nr 12 w Olsztynie realizuje Program Mały Mistrz

Program „Mały Mistrz” to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowana przez Szkolny Związek Sportowy, mająca na celu poprawę zdrowia i sprawności fizycznej uczniów klas I-III poprzez zajęcia sportowe prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Nauczyciele uczestniczący w programie zostaną przeszkoleni przez ekspertów podczas specjalnych konferencji oraz dodatkowych szkoleń w trakcie roku szkolnego.
Program przewiduje również wyposażenie szkół w specjalny sprzęt sportowy dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność zajęć.
Wszystkie klasy biorące udział w programie otrzymają specjalny sprzęt sportowy o wartości 1160 zł, dostosowany do potrzeb najmłodszych uczniów. Atrakcyjny wygląd, miękkość oraz odpowiednie rozmiary sprzętu mają na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.