EkoPracownia – Zielone Serce Szkoły

W ramach edukacji proekologicznej w miesiącu wrzesień przeprowadzone zostały zajęcia w klasach najmłodszych, mające na celu nauczyć poprawnej segregacji śmieci i dbania o środowisko. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego segregacja śmieci jest ważna, co się dzieje z odpadami i jak je można ponownie wykorzystać, oraz jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników. Dzieci przyswajały wiedzę poprzez zabawę, biorąc udział w specjalnie przygotowanych zadaniach. Dodatkowo zostały zapoznane z tematem odnawialnych źródeł energii. Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy najmłodszego pokolenia. Cieszy nas, że dzieci coraz bardziej przywiązują wagę do dbałości o środowisko.

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 74 700 złotych.
Nazwa zadania: Ekopracownia – zielone serce szkoły.