Bezpieczny dojazd i dojście Uczniów do szkoły

W dniu 9.09.2024 r. z inicjatywy Pani Alicji Pogorzelskiej odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Służb, Dyrektorami sąsiadujących placówek oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji. Celem spotkania było zagwarantowanie Uczniom bezpiecznych warunków w drodze do szkoły i ze szkoły do domu. Dodatkowym tematem było ewentualne poszukanie miejsc parkingowych.
W spotkaniu uczestniczyli:
  • Pani Alicja Pogorzelska– Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie
  • Pani Kinga Wiśniewska – Dyrektor Wydziału Edukacji w Olsztynie
  • mł. asp. Michał Boszko – Dzielnicowy Osiedla Nagórki
  • Pan Marek Harasimowicz – Zastępca Naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Miasta
  • Pan Jakub Kwiatkowski – Miejski Inżynier Ruchu Urząd Miasta
  • Pan Tomasz Krzysztoń – Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie
  • Pani Sylwia Przybylińska – Wicedyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych
  • Pani Elżbieta Jabłko – Dyrektor Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego Polskiego Związku Niewidomych
  • Pani Alicja Górzna – Przewodnicząca Rady Rodziców.
Efektem spotkania było wypracowanie nowej strategii organizacji ruchu na ulicy Turowskiego według koncepcji ‘Kiss and Drive”, które przygotuje Miejski Inżynier Ruchu w Urzędzie Miasta oraz przedstawi rodzicom zasady dojazdu do szkoły.
Zostanie wyznaczona strefa ograniczonego postoju na czas odprowadzenia bądź odebrania dziecka ze szkoły.
Dodatkowe oznakowanie ma skutkować poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez utworzenie spójnego, zrównoważonego i przyjaznego użytkownikom systemu organizacji ruchu.
Przedstawiciele służb przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię i stosowania się do oznaczeń drogowych. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.