Szanowni Państwo,

w związku z rozpoczętymi przygotowaniami do druku e-Legitymacji dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Olsztynie oraz wystawienia m-Legitymacji (w postaci dokumentu mobilnego, dostępnego w ramach aplikacji mObywatel) wprowadzona została możliwość dodawania zdjęć przez rodziców, zarówno z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Librus,
jak i panelu w systemie Synergia, dostępnym poprzez przeglądarkę internetową.

Wytyczne, dotyczące wymogów, jakie powinno spełniać zdjęcie do legitymacji szkolnej dostępne są na stronie gov.pl. Najważniejsze jest, aby dostarczone zdjęcie było aktualne
i kolorowe
oraz wykonane w minimalnej rozdzielczość 492 x 633 pikseli (zbliżenie twarzy ucznia) o wymiarach 26 mm x 19 mm w formacie jpg.

Dwa sposoby dodania zdjęcia przez Rodzica:

1. Aplikacja mobilna „NASZE SZKOŁY” – po dokonanej przez Rodzica aktualizacji:
  • Dziennik Ucznia → Zdjęcie do legitymacji → Prześlij zdjęcie
  1. Librus Synergia po zalogowaniu się przez Platformę Usług Oświatowych PUO
    na konto Rodzica
    :
  • Widok alternatywny → Kartoteka → Zdjęcie do legitymacji → Dodaj zdjęcie

Opis zdjęcia: wyłącznie imiona i nazwisko ucznia (wzór opisu: Jan Adam Kowalski.jpg)

Przesłane zdjęcie podlega weryfikacji przez pracownika sekretariatu. Niepoprawne zdjęcia zostaną odrzucone.

Proszę Rodziców o dodanie zdjęcia ucznia do dziennika Librus najpóźniej
do dnia 10 września 2024 r. do godz. 12:00.